Designerskie stojaki na noże

wpis w: Przegląd noży | 0

Obecnie istnieją o wiele lepsze metody na przechowywanie noży kuchennych niż ukrywanie ich w szufladach. Odpowiednio zaprojektowane stojaki na noże nie tylko zapewniają nam porządek w kuchni, ale również stanowią ciekawą część wystroju naszego domu i pomieszczenia. Jakie produkty są obecnie dostępne na rynku? Czy stojaki na noże to jedyna możliwość na ciekawe przechowywanie tych narzędzi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej, zapraszamy do lektury.

Spośród tradycyjnych stojaków na noże kuchenne najbardziej interesujące wydają się być te zrobione ze szkła. Ich zaletą jest ogromna pojemność i łatwość w utrzymaniu czystości. Ponadto komplety noży są świetnie wyeksponowane z powodu przezroczystego materiału, dzięki czemu stanowią ciekawą ozdobę naszej kuchni.

Niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest stojak na noże zrobiony z bambusowych patyczków. Zamiast tradycyjnie wydzielonych przestrzeni noże wciska się pomiędzy patyczki, dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie pomieścić więcej noży. Takie bloki można znaleźć w licznych sklepach internetowych lub też wykonać samodzielnie, co nie jest trudne.

nóż kuchenny

W ofercie licznych marek, możemy również znaleźć wiele zabawnych i bardzo oryginalnych projektów. Występują one w różnych kształtach, kolorach i koncepcjach. Do najzabawniejszych należy projekt stojaka w kształcie głowy, czy też sylwetek ludzi przebitych nożami. Najczęściej ostrza są utrzymywane w miejscu za pomocą wbudowanych magnesów oraz zabezpieczone za pomocą plastikowych osłonek.

Blok na noże w wersji wiszącej to świetna opcja dla osób, które chcą mieć więcej miejsca na kuchenne akcesoria. Taka listwa pomieści o wiele więcej noży niż stojaki o klasycznym kształcie.

Alternatywą dla zwykłych stojaków są wszelkie listwy magnetyczne, które utrzymują noże w miejscu dzięki silnym magnesom. Takie rozwiązanie jest bardzo ergonomiczne i komfortowe. Magnetyczne bloki na stojaki występują także w wersjach stojących, wystarczy dokładnie zapoznać się z ofertą rożnych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.