Nóż kuchenny dla dziecka

wpis w: Przegląd noży | 0

Praca z nożem, obieraczką czy skrobaczką jest ważną i przydatna umiejętnością w życiu codziennym: smarowanie kanapki, obieranie i krojenie warzyw. Na ogół dzieci chcą naśladować dorosłych i chętnie wykonują tego typu czynności, należy więc sprawić, aby było to dla nich bezpieczne.

Rodzinne gotowanie jest ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i dla ich dzieci, które chętnie pomagają. Dla najmłodszych jest to kolejna forma zabawy, przy której zdobywają przydatne w życiu umiejętności. Jednak nawet pod kontrolą dorosłych korzystanie z ostrych narzędzi kuchennych nie jest do zupełnie bezpieczne, szczególnie jeśli mowa jest o bardzo małych dzieciach. Brak doświadczenia w korzystaniu z tych narzędzi oraz zbyt mała sprawność manualna mogą doprowadzić do poważnych i niechcianych wypadków.

nóż kuchenny

Doskonałym rozwiązaniem takiego problemy są noże zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach, pozwalające małym szefom kuchni zupełnie bezpiecznie i samodzielnie pokroić warzywa do sałatki czy obiadu. Całkowicie niwelują one ryzyko pocięcia paluszków. Chociaż mogą one pokroić wszystko to, co tradycyjny nóż, to ich specjalnie zaprojektowane ząbki ze stali nierdzewnej, posiadają bardziej funkcję piłowania niż krojenia i nie przetną palca dziecka. Świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku miękkich warzyw, jak i twardego mięsa.

Jest to zupełnie bezpieczny sposób na zabawę i naukę gotowania, a także pomoc mamie w kuchni. Z nożami dziecięcymi dziecko uczy się poprawnego używania noża oraz poznaje różne produkty spożywcze i ich wykorzystanie bez ryzyka przycięcia paluszków. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta takich akcesoriów, można je zakupić nawet w internecie.

Przy zakupie, wypieraj produkty które cechują się:

  • Intensywnymi kolorami – spodoba się to każdemu dziecku i poczuje się ono wyjątkowo
  • Odpowiednim wykonaniem- najlepiej, aby nóż był wykonany z powlekanej stali nierdzewnej i podobnie jak rączka nie zawierał BPA,
  • Prawidłową długością – szacuje się ze ta najlepsza wynosi około 18 cm,
  • Bezpieczeństwem – upewnij się, że nóż pochodzi od sprawdzonego producenta
  • Funkcjonalny – mimo, że jest to nóż dziecięcy, musi on spełniać podstawową funkcję i wygodnie kroić, upewnij się, że nie jest zbyt tępy
  • Dobrany do wieku dziecka – zwróć uwagę, do jakiego wieku jest [przeznaczony dany nóż, dostępne są już takie od 3 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.